Uudised

Riigikogu riigikaitsekomisjon ja Eesti Reservohvitseride Kogu algatavad korjanduse hukkunud kaitseväelastele mälestusmärgi püstitamiseks Afganistanis

 

Mälestus meie langenud kaitseväelastest on püha meile kõigile.

 
ÜHISAVALDUS 
 
 
Eesti kaitseväelased on osalenud NATO Afganistani rahvusvahelisel julgeolekutagamise operatsioonil ISAF alates 2003. aastast. Rahvusvahelised jõupingutused Afganistani stabiliseerimiseks jätkuvad. Seitsme aasta jooksul oleme kandnud ka ränki kaotusi. Seitse Eesti kaitseväelast on jätnud oma elu sinna kaugesse kriisidest räsitud riiki.
 
Lõuna-Afganistanis Helmandis asuvas liitlasvägede baasis Camp Bastionis, kus paikneb ka eestlaste baaslaager, on sündinud üllas traditsioon. Missioonil osalevate riikide laagrites on püstitatud mälestusmärgid oma hukkunud teenistuskaaslastele. Riigilipu all olev tagasihoidlik mälestusmärk, kuhu kantakse langenud kaitseväelaste nimed, on sõnumiks - me ei unusta oma võitluskaaslasi kunagi ja mälestus nendest elab meiega. Mälestusmärk on teisaldatav, liikudes kaasa kaitseväe baaslaagriga kui eestlased peaks suunduma teise piirkonda. Pärast Afganistani missiooni lõppu tuuakse mälestusmärk Eestisse. Mälestusmärgi eeldatavav maksumus on 100 000.- krooni.
 
Hoidmaks meie hukkunud kaitseväelaste mälestust ning näitamaks oma sügavat austust meie kaitseväelaste missioonitunde ees algatame korjanduse, et taanlaste ja brittide kõrval ka eestlaste baaslaagris püstitataks mälestusmärk Afganistanis langenud lahingukaaslastele.
 
Spetsiaalne annetuskonto on 221049403340, Eesti Reservohvitseride Kogu, selgitus: Sihtannetus Mälestusmärk.
 
 
Mati Raidma                                                                 Toomas Peek
Riigikogu riigikaitsekomisjon                                         Eesti Reservohvitseride Kogu
esimees                                                                       esimees

 « Tagasi