Hoides koos liitlastega Vaba Eestit 

Aita jäädvustada mälestus! Kindralleitnant Johannes Kerti mälestusmärk.

Eesti Reservohvitseride Kogu koos kindral Kerti perekonnaga kavatseb püstitada Võru linna kindralleitnant Johannes Kerti büsti. Ka sina saad anda oma panuse selleks.
Kindralleitnant Johannes Kert ja tema panus on EROKi jaoks olnud väga oluline. Just tema ametiajal kaitseväe juhatajana (1996-2000) kutsuti ellu esimene vabatahtlik reservohvitseride kursus mille lõpetajad asutasid 1997. a Kaitseväe Lahingukoolis Meegomäel MTÜ Eesti Reservohvitseride Kogu. Peale reservi minekut liitus kindral ka ise EROKiga ja panustas aktiivselt meie eesmärkide saavutamisse. Kõikides oma ametites, nii kaitseväe juhatajana kui hiljem poliitikuna aga ka muudes ühiskondlikes organisatsioonides, pidas ta alati oluliseks võidelda reservarmee ja aktiivse reservteenistuse säilitamise eest.
Mälestusmärgi rajamise idee autor on EROK kauaaegne liige kapten Kaido Pihlakas.

Reservohvitseride kogu peasekretärina edastan teile tema viimase sõnumi kõigile Eesti reservohvitseridele
mille ta kahjuks ainult mulle jõudis edastada ja mis jäi planeeritud kujul avaldamata: "Teie kaitseväe teenistus jätkub ka tsiviilis. Juhtivatel ametikohtadel praktiseerides kinnistate kaitseväes omandatud teadmisi ja kogemusi veelgi rohkem paindlikkust ja kiiret kohanemisvõimet nõudvas keskkonnas. Taas kohtumisteni kaitseväe õppekogunemistel!"

Kui soovid anda oma panuse, et püstitada Võru linna kindralleitnant Johannes Kerti büst, siis tee annetus:

Eesti Reservohvitseride Kogu
konto: EE782200221050595593
märksõna: kindral Kert


ltn Mari Uuemaa
Eesti Reservohvitseride Kogu peasekretär