Hoides koos liitlastega Vaba Eestit

100 aastat ohvitseriharidust Eestis

5. aprillil osales Eesti  Reservohvitseride Kogu liputoimkond ohvitseride hariduse 100. aastapäevale pühendatud traditsioonilisel jalutuskäigul KVÜÕA juurest Raekoja platsile, kus toimus pidulik rivistus.

NATO 70 / Eesti 15 aastapäeva tähistamine

Hea Eesti NATO Ühingu koostööpartner!
Kutsume Teid osalema avalikule heategevusüritusele, mis on mõeldud „NATO 70 / Eesti 15“ aastapäevade tähistamiseks. Üritus leiab aset 29. märtsil 2019 kell 14.00-19.00 Kalevi Spordihallis (Juhkendali 12, Tallinn). Palun jagage infot ka oma perele ning tuttavatele. Tänud ette!

EROK esindajad YRO seminaril

27.02-02.03.2019 toimus Tuusulas, Soomes "YRO Outreach Seminar" ehk noorte reservjuhtide õppenädal.

EROK pälvis Tallinna Konverentsisaadiku tiitli

Seoses 2019 aastal Tallinnas korraldatava CIOR/CIOMR Suvekongressi ettevalmistamisega on EROK poolne korraldustoimkond jäänud silma Eesti Konverentsibüroole ja Tallinna linnale.

CIOR seminar Bonnis, Saksamaal

EROKi esindus osales 26-29.01.19 Bonnis, Saksamaal toimunud CIOR seminaril "Sõjapidamine 2030 - tehnoloogia, poliitika, eetika"

Kokkuvõte EROK Talveseminarist

Olete 31. JVP A-kompanii ülem. Teie brigaad on olnud seotud kaitselahingutega, mille käigus viimase 48h jooksul on 31. JVP osalenud kolmes vasturünnakus, et normaliseerida olukord brigaadi rindelõigus. Hetkel on kaitse taas püsima saadud ning ülejäänud pataljon on liikunud paiknemisalale ennast korrastama. Siiski on ilmnenud, et üks vastase rühma suurune allüksus on jäänud brigaadi tagala-alale ning segab marsruudi 22 kasutamist. Teie ülesanne on: Puhastada ja julgestada kõrgendike L ja P ala, et avada tee 22 tagala liikluseks.

EROK Talveseminar 25.01-27.01.2019

Tänavuse Talveseminari peateema on "Eesti Vabadussõda".
Meenutamaks ja mälestamaks sajanditaguseid sündmusi, kuuleme Talveseminaril ettekandeid Vabadussõjast ja selle olulisematest lahingutest ning asetame ühiselt pärja Vabadussõjas langenute mälestusmärgile.

Kindral Riho Terrasele annetati EROK teeneteristi I klass

04.12.2018 toimunud istungil otsustas Eesti Reservohvitseride Kogu Teeneteristi Nõukogu annetada meie organisatsiooni kõrgeima tunnustuse - EROK teeneteristi I klassi (Kuldrist) - ametist lahkuvale Kaitseväe Juhatajale kindral Riho Terras'ele. 

Kaitsevägi sai uue juhataja

Kindral Riho Terras andis pidulikul rivistusel Eesti Kaitseväe juhatamise üle kindralmajor Martin Herem'ile.

EROK laskehooaja lõpetamine

17.-18.11.18 peeti EROK laskevõistluse IV ja V etapp ning anti üle auhinnad selle aasta parimatele laskuritele.

Ülo Tamre saadeti viimsele teekonnale

13.11.18 jõudis Toris, Eesti Sõjameeste Mälestuskirikus lõpule Eesti sõjamehe ja hea kaasvõitleja kol-ltn Ülo Tamre seiklusterohke teekond.

Kaitseväe meistrivõistlused laskmises

Kaitseväe meistrivõistlustel laskmises sai EROK Vanematekogu esimees kol-ltn Toomas Luman püstoliharjutuses 1. ja EROK Vanematekogu liige mjr Heino Piirsalu 3. koha.

NISC 2018

EROK Lääne osakonna Pärnu piirkonna laskurid kpt Miil, ltn Künnap ja n-ltn Liin esindasid Eesti reservjuhte oktoobrikuu keskel Harskampi keskuses toimunud Hollandi reservohvitseride kogu rahvusvahelisel laskevõistlusel. 

EROK Suveseminar 2018

EROK 2018. a. suveseminar, mis on pühendatud Eesti Vabariigi Taasiseseisvumispäeva XXVII aastapäeva tähistamisele, toimub 19. – 20. augustil 2018.a. Pärnus ja Pärnumaal (Rahnoja lasketiirus, Pärnu Raekoja saalis ja Eesti Sõjameeste Mälestuskirikus, Toris)

CISOR Suveseminar Soomes

28.06 – 01.07.2018 Soome Vabariigis Rovaniemis toimunud reservallohvitsere ühendava organisatsiooni CISOR seminaril ning Soome presidentuuri üleandmistseremoonial osales EROK allohvitseride sektsioonist (AOS) srs Ott Aarma.

EROK 21

EROK saab täna 21. aasta vanuseks ja traditsiooniliselt tähistame oma sünnipäeva Toris Eesti Sõjameeste Mälestuskirikus.

Reservohvitseride kursus 2018-2019

Eesti Vabariigi 100. juubeliaasta väärikaks sissejuhatuseks kuulutame välja 2018.-2019. aasta reservohvitseride kursused, mille eesmärk on tuua parim tsiviilkompetents meie reservarmee kvaliteeti tõstma.

Riigikaitsekohus

Kas Eesti teeb riigikaitselises õigusloomes kõik võimaliku ja vajaliku oma julgeoleku tagamiseks? EROK Juristide Sektsiooni seisukohad esitab kpt(r) Kaido Pihlakas.