Hoides koos liitlastega Vaba Eestit 

EROK tähistas vabariigi aastapäeva

24. veebruar on paljude EROK liikmed jaoks tööd täis päev, kus täidetakse erinevaid teenistusülesandeid, viiakse läbi tseremooniaid või mälestatakse neid, tänu kellele me vabas Eestis elada saame. 

EROK Talveseminar 2024

Tänavusel talveseminaril keskendume taas Ukraina sõja teemadele. Millised olid olulisemad trendid Ukraina sõjas 2023? Juttu tuleb ka sõjast inforinnetel ja küberdomeenis.

EROK liikmed pälvisid kaitseministeeriumi tunnustuse

Kaitseminister Hanno Pevkur tunnustas kaitseministeeriumi teenetemärgiga üle 200 inimest ja organisatsiooni, nende seas ka mitmeid teenekaid EROK liikmeid, kes on panustanud riigikaitsesse.

Eesti reservis ohvitserid kohtusid NATO peasekretäriga

CIORi delegatsioon eesotsas CIOR presidendi kol-ltn Toomas Lumaniga kohtus 14. novembril NATO peasekretäri hr Jens Stoltenbergi ja NATO sõjalise komitee esimehe admiral Rob Baueriga NATO peakorteris, et rääkida reservväe rollist NATOs ja anda üle CIORi 75. aastapäeva medal.

EROK XXIV rahvusvaheline laskevõistlus kaitseväe juhataja auhindadele

Eesti Reservohvitseride Kogu kutsub  Kaitseväe, Kaitseliidu, jõuametkondade ja liitlaste võistkondi osalema laupäev 16. september toimuvale traditsioonilisele rahvusvahelisele laskevõistlusele kaitseväe juhataja auhindadele  Kaitseliidu Tallina Maleva Männiku lasketiiru.

Padasjoki laskelaager 2023

EROK delegatsioon osales eelmisel nädalavahetusel Soomes, Padasjokis toimunud Soome Reservohvitseride Kogu laskelaagris.

CIOR Suvekongress 2023

25.-30. juuni toimus Helsingis reservohvitseride suvekongress. See oli esimene Eesti eesistumise ajal läbi viidud CIOR suvekongress. Kohal oli 550 reservväelast NATO ja partnerriikidest, neist 28 eestlast.

2023 kevadseminar

EROK kevadseminar toimub vahetult peale Eesti Reservohvitseride Kogu üldkoosolekut laupäeval, 15. aprill 2023. a kell 12:00, Tallinna loomaaia keskkonnahariduskeskus, Ehitajate tee 150.

2023 üldkoosolek

Eesti Reservohvitseride Kogu üldkoosolek toimub laupäeval, 15. aprill 2023. a kell 10:00, Tallinna loomaaia keskkonnahariduskeskus, Ehitajate tee 150. Kogunemine ja registreerumise algus 09:30.

EROK talveseminar

11. märtsil toimus Tartus, korporatsioon Rotalia ruumides EROKi traditsiooniline talveseminar. See kord olid esinema kutsutud Eesti diviisi ülem kindralmajor Veiko-Vello Palm ja Kaitseväe Akadeemia ülem brigaadikindral Vahur Karus.

Toimus esimene tsiviil-sõjalise koostöö valdkonna infopäev

11. novembril toimus Eesti Sõjamuuseumis esimene tsiviil-sõjalise koostöö ehk CIMIC valdkonna reserv- ja tegevväelasi ning kaitseministeeriumi haldusala koostööpartnereid ühendav infopäev, mis korraldati kaitseväe peastaabi ja Eesti Reservohvitseride Kogu koostöös.

EROK otsib Pärnumaa aasta ISA

Eesti Reservohvitseride Kogu (EROK) koostöös Pärnumaa Omavalitsuste Liidu (POL) ja Pärnu linnaga korraldab konkursi Pärnumaa aasta ISA leidmiseks Pärnumaal kohaliku elu edendamisse panustanud tublimate isade hulgast. Seda tublide meeste märkamiseks, kodanikuühiskonna tugevdamiseks ja tasakaalustamiseks.

EROK rahvusvaheline laskevõistlus tuleb taas (EROA International Shooting Competition)

3. septembril toimub Kaitseliidu Tallina Maleva Männiku lasketiirus traditsiooniline Eesti Reservohvitseride Kogu korraldatav ja Eesti Kaitseväe juhataja poolt välja pandud auhindadega rahvusvaheline laskevõistlus.

On September 3, traditional Estonian Reserve Officers' Association international shooting competition will take place at the Defence Leagues Männik shooting range.

Eesti Reservohvitseride Kogu 25. aastapäev

Eesti Reservohvitseride Kogu 25. aastapäeva tähistamist alustati mälestusjumalateenistusega Tori kirikus ja lõpetati piduliku õhtusöögiga Pärnus restoranis Embecke.

EROK 2022 üldkoosolek

Üldkoosolek toimub  12. mail 2022. a kell 15:00 ja seekord natuke teistmoodi, osaleda on võimalik füüsiliselt aga esmakordselt ka virtuaalselt. Hääletamine toimub e-hääletusena.

Toetame üheskoos Ukraina sõjas haavatuid!

Riigikaitse Edendamise Sihtasutus koos Eesti Kaubandus-Tööstuskoja, Kaitseministeeriumi ja Eesti Reservohvitseride Koguga kogub annetusi, et toetada Ukraina sõjas kannatada saanud Ukrainlaste ravi Eestis või liitlaste juures.

2022 Talveseminar

05.-06. veebruar toimus traditsiooniline EROK talveseminar, seekord Tartus, Kaitseväe Akadeemias. Arutati reservohvitseride rolli üle praeguses Eesti Kaitseväes ja kuhu see tulevikus jõuda võiks. 

Õpi reservohvitseriks ja anna oma panus riigikaitsesse!

Eesti Reservohvitseride Kogu kutsub kõrgharidusega inimesi kandideerima kursusele "Pataljoni staabiohvitseri kursus spetsialistile (PSOKS)", mille lõpetajatele antakse ohvitseri auaste (nooremleitnant) ning töö ja erialaga haakuv sõjaaja ametikoht kaitseväe sõjaaja struktuuris. Sel aastal otsitakse logistika ja vaimuliku taustaga inimesi. 


EROK sügisseminar 2021

20. november toimub Viinistus EROKi sügisseminar, kus sel korral räägime riigi plaanidest ja
toimimisest võimaliku sõjalise kriisi tingimustes ning reservohvitseri võimalikest rollidest selles.

EROKil on uus juhatus

Eesti Reservohvitseride Kogu (EROK) valis laupäeval korralisel aastakoosoolekul uueks juhatuse esimeheks kapten Villu Õuna, kes võtab ameti üle viimased 6 aastat organisatsiooni juhtinud major Andre Lillelehelt.

EROK tähistab Võidupüha Toris

Traditsiooniliselt tähistab EROK võidupüha Toris tänujumalateenistusega Eesti Sõjameeste Mälestuskirikus

EROK 2021 üldkoosolek on välja kuulutatud

EROK üldkoosolek on planeeritud toimuma 19.06.2021 algusega kell 14:00 ehk samal päeval kui laskmiste II karikaetapp. Mõlemad üritused toimuvad KL Männiku lasketiirus, üldkoosolek toimub finaaltiirus.

In memoriam kin-ltn Johannes Kert

Täna hommikul jõudis meieni sõnum valusast kaotusest. Meie seast on lahkunud EROK tegevliige kindralleitnant Johannes Kert.

EROK tähistab Tartu Rahu aastapäeva

EROK juristide sektsioon tähistas Tartu Rahu 101. aastapäeva traditsioonilise pärja asetamisega J. Poska mälestusmärgile kadriorus.

Kandideeri 2021. aasta vabatahtlikule reservohvitseride kursusele

Kui sul on kõrgharidus ja soovid panustada riigikaitsesse, siis ootame sind kandideerima staabiohvitseri kursusele. Peale lõpetamist saad ohvitseri auastme (nooremleitnant) ning sinu töö ja erialaga haakuva sõjaaja ametikoha sõjalise riigikaitse reservis.

Kaitsevägi ja Eesti Reservohvitseride Kogu sõlmisid koostöölepingu

23. november allkirjastasid kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem ja Eesti Reservohvitseride Kogu juhatuse esimees major Andre Lilleleht kaitseväe ja EROK-i vahelise koostöölepingu, mille eesmärk on luua raamistik ühtse koostöö arendamiseks ning riigi ja rahva kaitsetahte ning kaitsevõime suurendamiseks.

CIOR/CISOR Late Summer Congress Tallinnas

27.09-01.10.2020 toimus teist aastat järjest Tallinnas CIOR aasta suurim üritus suve kongress mis see aasta oli tänu COVID-19 pandeemiale natuke teistmoodi ja kandis nime Late Summer Congress 2020.

XXI EROK rahvusvahelisel laskevõistlusel oli võidukas Kaitseväe Peastaabi võistkond

Laupäeval 26.09.2020 kogunes varahommikul Kaitseliidu Tallinna maleva Männiku lasketiiru 84 EROK nn täisvõistlusel osalejat. Neile lisandusid 14 CIOR VP arvestuses CIOR kongressi delegaati, kes kordasid juba traditsiooniks saanud võistlust – 25m püstol + 100m automaat CIOR medalitele. Kokkuvõttes oli 2020. erakorralisel aastal meie laskevõistlusel esindatud 6 riiki – parimaid tulemusi läksid hankima Eesti, Soome, Ühendkuningriigi, Belgia, Kreeka ja Hispaania võistlejad. EROK laskevõistlust külastas brigaadikindral Hugh Robertson UKst ja parimaid tunnustas KVPS ülem brigaadikindral Veiko Vello Palm.

2020 Üldkoosolek

28. juuni toimus Tallinnas Männiku lasketiirus EROKi 2020 aasta üldkoosolek.

Üleskutse aitamaks Antsla Üksikkompaniid

6. veebruari hilisõhtul süttis maja, mille esimesel korrusel asub KL Antsla Üksikkompanii Kodu. Tules hukkus ka ülemise korruse ühe korteri omanik. Praeguses seisus ei ole kaitseliitlaste Kodu ruumid enam kasutatavad.

RUL esimeeste vahetus

Reedel 24.01 toimus Helsingis Katajanoka kasiinos traditsiooniline RUL-i (Suomen Reserviupseeriliito) pealiku vahetuse tseremoonia - 2x3 aastat RULi juhtinud major Mikko Halkilahti andis juhtimise üle leitnant Aaro Mäkeläle.

Reservohvitseride kogu kutsub kandideerima ohvitserikursustele

Eesti Reservohvitseride Kogu (EROK) ootab kõrgharidusega huvilisi kandideerima staabiohvitseride kursustele, mille lõpetajatele antakse ohvitseri auaste ning kes määratakse eelneva töö- ja haridustaustaga haakuvale sõjalisele ametikohale reservis.


Külapoisist emeriitadvokaadiks

10. jaanuaril esitles emeriitadvokaat ja EROK Juristohvitseride sektsiooni nõunik, kapten (res) Kaido Pihlakas enda raamatut „Külapoisist emeriitadvokaadiks“. Põhjalik mälestusteraamat annab ülevaate tema kujunemisest Eesti üheks silmapaistvamaks advokaadiks ja tegevusest Eesti riigi taastamisel.

EROK Talveseminar

Austatud reservjuhid!
EROK Lõuna osakonna Võru piirkonnal on hea meel kutsuda teid osa võtma traditsioonilisest Talveseminarist, mis toimub 31.01-02.02.2020 Võrumaal Seedri puhketalus:  https://seedripuhketalu.ee/

EROK 2019 laskehooaja lõpetamine

Novembrikuu keskel, siis kui meie sõbrad RULis valisid uut esimeest ja Kaitseliit tähistas Tartus oma 101. aastapäeva, lõpetasime Männiku lasketiirus EROK 2019 aasta laskehooaja.

CIOR Suvekongress 2019 korraldustoimkonna tänuüritus

Novembrikuu esimesel päeval Sõjamuuseumis toimunud tänuüritusel anti üle EROK tunnustused kaasvõitlejatele, kelle vabatahtliku panuse tulemusena sai käesoleva aasta augustikuus teoks liitlaste reservjuhtide Suvekongressi (SC19) läbiviimisel Tallinnas.

EROK rahvusvaheline laskevõistlus KVJ auhindadele

Septembrikuu teisel nädalavahetusel toimus traditsiooniliselt Võrus, Haanjas, Nursis ja Tsiatsungõlmaal EROK rahvusvaheline laskevõistlus KVJ auhindadele, mis järjekorras oli juba kahekümnes.

EROK Suveseminar 2019

EROK selle aasta suveseminar, mis oli pühendatud Eesti Vabariigi Taasiseseisvumispäeva XXVIII aastapäeva tähistamisele, toimus traditsiooniliselt 19-20. augustil 2019. Pärnus ja Pärnumaal (Rahnoja lasketiirus, Pärnu Riigimaja saalis ja Eesti Sõjameeste Mälestuskirikus Toris).

Vahetus 2. brigaadi ülem

Kolonel Eero Rebo andis 27. juunil Võrus Taara linnakus toimunud tseremoonial üle 2. jalaväebrigaadi juhtimise kolonel Tarmo Metsale.

Kutse metsavenna mälestusüritusele 30.06.2019 kell 12.00

Üritus on pühendatud Endel Redlichi 70. surma-aastapäevale. Endel Redlich sündis 7. märtsil 1923. aastal Läänemaal, Vigala vallas, Sepa talus seitsmelapselises perekonnas. Lõpetas 1941. aastal Pärnu Poeglaste Gümnaasiumi (Pärnu 1. Keskkool). 1944. aasta sügisel põgenes Nõukogude mobilisatsiooni eest metsa. 1946. aastast Läänemaal loodud metsavendade organisatsiooni Relvastatud Võitluse Liit juht. Hukkus 28. juunil 1949. aastal Topi talu lähedal Uruveres Läänemaal julgeoleku korraldatud varitsuses.

Eesti Reservohvitseride Kogu Teeneteristi Nõukogu otsustas läheneva Võidupüha eel tunnustada EROK Kuldristiga Soome vennasorganisatsiooni RUL esimeest major Mikko Halkilahtit pikaajalise koostöö ja rahvusvahelise toetuse eest.

„Soomes on ühtsesse organisatsiooni (RUL) koondunud üle 20 tuhande reservohvitseri ja see on meile alati olnud eeskujuks,“ rääkis EROK esimees major Andre Lilleleht. „Oleme võtmas suuremat vastutust liitlasriikide reservohvitseride ühendamisel ja ka siin on major Halkilahti ja RUL liikmete toetusest olnud väga palju abi.“

In Memoriam leitnant (r) Mart Nutt 21.03.62 - 02.06.19

Meie seast on lahkunud esimeste vabatahtlike reservohvitseride kursuste vilistlane, EROK tegevliige ja hea kaasvõitleja leitnant Mart Nutt. Avaldame riigikaitse reservjuhtide poolt kaastunnet lähedastele.

Kutse: Heategevuslik kontsert "Laulud sõdurile" 22.06 Tartus

Heategevuslik kontsert "Laulud sõdurile" toimub tänavu Tartus.  Teenistuses langenud ja vigastada saanud kaitseväelaste laste toetuseks loodud Carolin Illenzeeri Fondi heategevuslik kontsert „Laulud sõdurile“ toimub sel aastal Tartus 22. juunil algusega kell 19.00 Tartu Jaani kirikus.

EROK üldkoosolek 2019

Eesti Reservohvitseride Kogu üldkoosolek toimus 11. mail Radisson Blu Sky hotellis. Koosoleku avasid tervitussõnadega Kaitseväe juhataja brigaadikindral Martin Herem ja CIOR president kolonel Chris Argent.

Anname Au - väärikat Veteranipäeva!

Eesti Reservohvitseride Kogu juhatuse liikme, nooremleitnant Einar Lillo kõne rahvusvahelisel sõjalisel operatsioonil langenud Eesti kaitseväelaste mälestustseremoonial Paldiskis, 23.04.2019 

100 aastat ohvitseriharidust Eestis

5. aprillil osales Eesti  Reservohvitseride Kogu liputoimkond ohvitseride hariduse 100. aastapäevale pühendatud traditsioonilisel jalutuskäigul KVÜÕA juurest Raekoja platsile, kus toimus pidulik rivistus.

NATO 70 / Eesti 15 aastapäeva tähistamine

Hea Eesti NATO Ühingu koostööpartner!
Kutsume Teid osalema avalikule heategevusüritusele, mis on mõeldud „NATO 70 / Eesti 15“ aastapäevade tähistamiseks. Üritus leiab aset 29. märtsil 2019 kell 14.00-19.00 Kalevi Spordihallis (Juhkendali 12, Tallinn). Palun jagage infot ka oma perele ning tuttavatele. Tänud ette!

EROK esindajad YRO seminaril

27.02-02.03.2019 toimus Tuusulas, Soomes "YRO Outreach Seminar" ehk noorte reservjuhtide õppenädal.

EROK pälvis Tallinna Konverentsisaadiku tiitli

Seoses 2019 aastal Tallinnas korraldatava CIOR/CIOMR Suvekongressi ettevalmistamisega on EROK poolne korraldustoimkond jäänud silma Eesti Konverentsibüroole ja Tallinna linnale.

CIOR seminar Bonnis, Saksamaal

EROKi esindus osales 26-29.01.19 Bonnis, Saksamaal toimunud CIOR seminaril "Sõjapidamine 2030 - tehnoloogia, poliitika, eetika"

Kokkuvõte EROK Talveseminarist

Olete 31. JVP A-kompanii ülem. Teie brigaad on olnud seotud kaitselahingutega, mille käigus viimase 48h jooksul on 31. JVP osalenud kolmes vasturünnakus, et normaliseerida olukord brigaadi rindelõigus. Hetkel on kaitse taas püsima saadud ning ülejäänud pataljon on liikunud paiknemisalale ennast korrastama. Siiski on ilmnenud, et üks vastase rühma suurune allüksus on jäänud brigaadi tagala-alale ning segab marsruudi 22 kasutamist. Teie ülesanne on: Puhastada ja julgestada kõrgendike L ja P ala, et avada tee 22 tagala liikluseks.

EROK Talveseminar 25.01-27.01.2019

Tänavuse Talveseminari peateema on "Eesti Vabadussõda".
Meenutamaks ja mälestamaks sajanditaguseid sündmusi, kuuleme Talveseminaril ettekandeid Vabadussõjast ja selle olulisematest lahingutest ning asetame ühiselt pärja Vabadussõjas langenute mälestusmärgile.

Kindral Riho Terrasele annetati EROK teeneteristi I klass

04.12.2018 toimunud istungil otsustas Eesti Reservohvitseride Kogu Teeneteristi Nõukogu annetada meie organisatsiooni kõrgeima tunnustuse - EROK teeneteristi I klassi (Kuldrist) - ametist lahkuvale Kaitseväe Juhatajale kindral Riho Terras'ele. 

Kaitsevägi sai uue juhataja

Kindral Riho Terras andis pidulikul rivistusel Eesti Kaitseväe juhatamise üle kindralmajor Martin Herem'ile.

EROK laskehooaja lõpetamine

17.-18.11.18 peeti EROK laskevõistluse IV ja V etapp ning anti üle auhinnad selle aasta parimatele laskuritele.

Ülo Tamre saadeti viimsele teekonnale

13.11.18 jõudis Toris, Eesti Sõjameeste Mälestuskirikus lõpule Eesti sõjamehe ja hea kaasvõitleja kol-ltn Ülo Tamre seiklusterohke teekond.

Kaitseväe meistrivõistlused laskmises

Kaitseväe meistrivõistlustel laskmises sai EROK Vanematekogu esimees kol-ltn Toomas Luman püstoliharjutuses 1. ja EROK Vanematekogu liige mjr Heino Piirsalu 3. koha.

NISC 2018

EROK Lääne osakonna Pärnu piirkonna laskurid kpt Miil, ltn Künnap ja n-ltn Liin esindasid Eesti reservjuhte oktoobrikuu keskel Harskampi keskuses toimunud Hollandi reservohvitseride kogu rahvusvahelisel laskevõistlusel. 

EROK Suveseminar 2018

EROK 2018. a. suveseminar, mis on pühendatud Eesti Vabariigi Taasiseseisvumispäeva XXVII aastapäeva tähistamisele, toimub 19. – 20. augustil 2018.a. Pärnus ja Pärnumaal (Rahnoja lasketiirus, Pärnu Raekoja saalis ja Eesti Sõjameeste Mälestuskirikus, Toris)

CISOR Suveseminar Soomes

28.06 – 01.07.2018 Soome Vabariigis Rovaniemis toimunud reservallohvitsere ühendava organisatsiooni CISOR seminaril ning Soome presidentuuri üleandmistseremoonial osales EROK allohvitseride sektsioonist (AOS) srs Ott Aarma.

EROK 21

EROK saab täna 21. aasta vanuseks ja traditsiooniliselt tähistame oma sünnipäeva Toris Eesti Sõjameeste Mälestuskirikus.

Reservohvitseride kursus 2018-2019

Eesti Vabariigi 100. juubeliaasta väärikaks sissejuhatuseks kuulutame välja 2018.-2019. aasta reservohvitseride kursused, mille eesmärk on tuua parim tsiviilkompetents meie reservarmee kvaliteeti tõstma.

Riigikaitsekohus

Kas Eesti teeb riigikaitselises õigusloomes kõik võimaliku ja vajaliku oma julgeoleku tagamiseks? EROK Juristide Sektsiooni seisukohad esitab kpt(r) Kaido Pihlakas.