Hoides koos liitlastega Vaba Eestit 

Anname Au - väärikat Veteranipäeva!

Eesti Reservohvitseride Kogu juhatuse liikme, nooremleitnant Einar Lillo kõne rahvusvahelisel sõjalisel operatsioonil langenud Eesti kaitseväelaste mälestustseremoonial Paldiskis, 23.04.2019 

"Austatud veteranid ja nende lähedased, Riigikogu esimees, peaminister, Kaitseväe juhataja, kaitseväelased ja külalised.

XXIII Üldlaulupeo avakõnes ütles President Lennart Meri - nüüd on moes rääkida, et laulupeod ei ole enam moes. Laulupidu ei ole kunagi moes olnud, jätkas president, sest laulupidu ei ole moeasi. Laulupidu on südameasi.

Niisamuti ei saa ega tohi olla sõda ega sõdur moeasi, sest me kanname oma riiki, vabadust ja meie kaitseväelasi oma südameis. Nii täna teenistuses olevaid, reservväelasi, veterane kui langenud kamraade.

Just langenud kamraadid on need, kes hoiavad meid valvsate ja erksatena. Kui unustame oma kaaslased siis hajub ka meie valmisolek ja vaimsus, ununeb meie vabaduse hind, meie iseolemise IME.

Meie veteranid ja langenud kaaslased kaitsevad meie vabadust edasi, nii nagu Lembitu, nii nagu Jüriöö, nii nagu Laulupidu, nii nagu Vabadussõda ja Balti kett. Pruugib aga meil vaid ennast hetkeks lõdvaks lasta, unustada oma kaaslased ja lood ning juba on ta läinud!

Peame oma vabaduseketti hoidma ühtse ja tugevana, igaühel on selles ketis oma koht ja tähendus. Head veteranid – Teie olete oma tegude ja kartmatusega selle keti, meie iseolemise imelise keti olulised lülid. Kui katkeb kett siis muutuvad selle tükid ripatsiteks ja ime jääb tabamata.

Olgem oma langenud kaaslaste väärilised - meile on antud au – AU ANDA!"