Hoides koos liitlastega Vaba Eestit 

CIOR Suvekongress 2023

25.-30. juuni toimus Helsingis reservohvitseride suvekongress. See oli esimene Eesti eesistumise ajal läbi viidud CIOR suvekongress. Kohal oli 550 reservväelast NATO ja partnerriikidest, neist 28 eestlast.

25.-30. juuni toimus Helsingis reservohvitseride suvekongress. See oli esimene Eesti eesistumise ajal läbi viidud CIOR suvekongress. Kohal oli 550 reservväelast NATO ja partnerriikidest, neist 28 eestlast. Värskel NATO liikmel Soomel oli hea võimalus näidata, kuidas tegutseb Euroopa võimsaim reservarmee - Soome aktiivse reservväe moodustab 280 000 reservväelast ning igal aastal läbib ajateenistuse 22 000 noort.

 Nõukogu kogunes 4 päeval ja arutas CIOR tuleviku ning NATO riikide reserve puudutavate teemade üle. Nõukogus esindab Eestit maj Heino Piirsalu ja n-ltn Martin Kirk. Nõukogule saatis tervitused kõige auväärsem CIORi veteran, 97-aastane kindralmajor reservis Evan Hultman USAst, kes alustas sõjameheteed II Maailmasõjas ning oli lisaks reservohvitseri karjäärile poliitik ja Iowa osariigi kohtuminister.

 Noorte reservohvitseride seminaril (YROW CIOR ) osales Eestist sel aastal kolmeliikmeline delegatsioon, n-ltn Markus Rosin ja 1. Jalaväebrigaadi ning 2. jalaväebrigaadi parimad aspirandid Joanna Roopa ja Tuule Tenson. Ees ootavad töised päevad täis töötubasid ja kohtumisi noorte reservohvitseridega kogu maailmast. Rahvusvahelisest sõjaõigusest tegi ettekande kpt Rene Värk.

 Sõjaväelisel mitmevõistlusel MILCOMP esindasid Eestit naiskond kooseisus ltn Jane Mednis,vbl Aune Surva, Karmen Alnek, kpr ja meesveteranide võistkond kooseisus Margus Andresson, ltn Marek Soop, ltn Marek Zahkna. Mõlemat võistkonda juhtis leitnant Kärt Praks. Naiskond tuli naiste arvestuses esikohale ja meesveteranid tulid oma arvestuses neljandaks.

 Tsiviil-sõjalise koostöö harjutusel CIMEX osales kapten Andrus Padar. CIMEXi üks põnevamaid esinejaid oli kolonelleitnant Vladyslav Tychyna Ukraina peastaabi tsiviil-sõjalise koostöö direktoraadist kes andis ülevaate, millised on Ukraina armee ees seisnud tsiviil-sõjalise koostöö väljakutsed.

 Lisaks osalesid kongressil mitmed EROK juristohvitseride sektsiooni liikmed, meditsiiniohvitseride organisatsiooni (CIOMR) nõukogus esindas Eestit maj Tiit Meren ja allohvitseride organisatsiooni (CISOR) nõukogus n-ltn Kaur Lillipuu. CIOR presidentuur on mehitatud Eesti reservohvitseridega ja mitmete CIOR komiteede töös osalevad Eesti reservohvitserid.

Noored reservohvitserid