Hoides koos liitlastega Vaba Eestit 

Eesti Kaitseväe 2.JVBR Ugandi jalaväepataljoni lipu annetamine

Võru linn ja Eesti Reservohvitseride Kogu annetasid Taara linnakus toimunud tseremoonial värskelt ajateenistust lõpetava 22. jalaväepataljoni isikkoosseisule lahingulipu.
Taara linnakus toimunud pidulikul tseremoonial andsid Võru linna ja Eesti Reservohvitseride Kogu esindajad 22. jalaväepataljonile üle üksuse lipu, mis kuulus ajalooliselt 7. jalaväerügemendile.

Nagu 22. jalaväepataljon täna, nii oli ka see üksus tihedalt seotud Lõuna-Eesti kaitsega. 22. jalaväepataljoni ülem major Erkki Roosnurm nimetas lippu väga eriliseks sümboliks iga väeosa jaoks: "Kui relvastus ja varustus moodustavad lahinguvalmiduse välise külje, siis lipp annab võitlejatele moraalse kindluse ja tugevdab sisemist ühtsust eesmärgi saavutamise nimel võidelda."

Seekordne lipu annetamine EROK liikmeskonna poolt kannab endas erilist tunnustust meie organisatsioonile – kuna originaal annetati omal ajal 7. Jalaväerügemendile Võru linna ja Petseri linna poolt, siis mõistetaval põhjusel jäi seekord Petseri linna vapi koht lipul tühjaks. 2. Jvbr ettepanekul paigutati lipu taastamisel sellele kohale nüüd EROK logo ja see on esmakordne, kus väeosa lipule on kantud reservjuhte ühendav sümbol.

Täname kõiki EROK liikmeid ja meie koostööpartnereid, kes tegid tänase päeva võimalikuks.

Olemaks väärikas juht, kui isamaa vajab!