Hoides koos liitlastega Vaba Eestit 

Eesti Reservohvitseride Kogu 25. aastapäev

Eesti Reservohvitseride Kogu 25. aastapäeva tähistamist alustati mälestusjumalateenistusega Tori kirikus ja lõpetati piduliku õhtusöögiga Pärnus restoranis Embecke.
22.06.2022 tähistas EROK oma 25. aastapäeva. Traditsiooniliselt algas EROKi sünnipäeva tähistamine Toris. Reservohvitserid, külalised ja kohalikud elanikud kogunesid kell 12:00 mälestusjumalateenistuseks Eesti Sõjameeste Mälestuskirikusse, kus tunnustati kogu teenekaid liikmeid ja toetajaid ning süüdati mälestustuli, mis liikus võidupüha maratoni peas Pärnusse Iseseisvuse väljakule ning sealt edasi Kuressaarde, kus see koos muinastulega 23.06 hommikul võidutuleks liideti.

Üritused jätkusid mälestushetkega Vabadusristi kavaleri Reinhold Hoogi vast renoveeritud hauaplatsil Vana-Pärnu kalmistul. EROK peab väga oluliseks hoida ajaloolist mälu ja mälestata neid, kes on võidelnud Eesti vabaduse eest. Kui Pärnu piirkonna reservohvitserid kuulsid kohalike käest, et Vana-Pärnu kalmistul on üks unustatud haud, mis kuulub Vabadussõja kangelasele, siis otsustati koheselt asja uurima hakata. Selgitati välja, et sinna on tõesti maetud Reinhold Hook (VR II/3), hauaplats tähistati vastavalt ning hooldamine võeti enda kanda.

Õhtul toimus pidulik õhtusöök Pärnus restoranis Embecke, kus osalesid lisaks EROKi liikmetele ka meie sõbrad ja liitlased - reservohvitseid Soomest ja Lätist. Peeti kõnesid, jagati kinke, söödi, joodi ning veedeti lihtsalt mõnusalt aega.

Pilte vaata Pärnu Postimehe galeriist siit: https://parnu.postimees.ee/7550725/galerii-tori-kirikus-suttis-pool-voidutulest