Hoides koos liitlastega Vaba Eestit 

EROK juristohvitseride sektsioon tähistas Tartu rahu aastapäeva

02. veebruar tähistas EROK juristohvitseride sektsioon traditsiooniliselt Tartu rahu aastapäeva pärja asetamisega Jaan Poska monumendile Kadriorus ning koosviibimisega Katharinenthali kohvikus.

Jaan Poska oli tuntud advokaat, poliitik ja diplomaat ning üks Eesti esindajatest Tartu rahulepingu läbirääkimistel. Tema mälestamine on just EROK juristidest liikmetele oluline ning traditsioon asetada pärg Kadriorus olevale monumendile sai alguse 2017 aastal. See aasta viidi tseremoonia läbi koos Välisministeeriumiga mille avas välisminister Urmas Reinsalu.

Peale pärja asetamist koguneti läheduses olevasse kohvikusse  Katharinenthal kus ettekandeks sai sõna ajaloolane Leho Lõhmus, kes on Sõjamuuseumi tegevuses aastaid oluliselt ja aktiivselt  tegev olnud. Oli võimalik soetada tema äsjailmunud raamatut. Täiendavalt võttis sõna sõjaajaloolane Hanno Ojaloo, kes esitas huvitava ülevaate rahulepingu järgsel perioodil teiste riikide poolt Venemaaga sõlmitud lepingutest ja nende lepingute tingimustest. Samuti oli võimalik soetada mõlema esineja kirjutatud raamatuid.

Rahuleping Eesti ja Nõukogude Venemaa vahel sõlmiti pärast keerulisi läbirääkimisi 2. veebruaril 1920 Tartus. Leping lõpetas ligi poolteist aastat kestnud Vabadussõja. Leping määras ära Eesti idapiiri ning selles tunnustas Nõukogude Venemaa igaveseks ajaks Eesti Vabariigi iseseisvust. Samuti avas see Eestile tee rahvusvahelisele tunnustamisele iseseisva riigina. Lepingu ratifitseerimiskirjad vahetati Moskvas 30. märtsil 1920 ja sellest päevast hakkas leping kehtima.