Hoides koos liitlastega Vaba Eestit 

In Memoriam leitnant (r) Margus Pihlakas 06.05.1965 - 15.09.2019

Meie seast on lahkunud esimeste vabatahtlike reservohvitseride kursuste vilistlane, Kaitseliidu tegevliige, EROK tegevliige, riigikaitseõpetaja, erakonna Isamaa liige ja hea kaasvõitleja leitnant (r) Margus Pihlakas.

Margus Pihlakas sündis 6. mail 1965. aastal Tallinnas. Ta lõpetas 1983. aastal Tallinna Nõmme Gümnaasiumi (endine 10. Keskkool).

Margus oli pealtnäha tavaline Eesti mees, kes rassis ikka nii tööl kui kodus. Ta oli mees sellest põlvkonnast, kes ei jäänud ühegi tööga hätta, tegi kõike ise ja hästi. Peale töö ja kodu, jätkus aega ka riigimehelikkusele. 1997. aastal läks Margus reservohvitseride kursustele, mille lõpetamisel 1998. a. omandas lipniku auastme.

2012. aastal, kui koolidesse riigikaitseõpetajaid vajati, siis oli Margus nende seas, kes läbis õpetaja koolituse, et anda noortele edasi riigikaitsealaseid teadmisi. 2016. aastal oli Margus eestvedaja külavanemana, vallavalitsuse, külaelanike, ettevõtjate ja paljude organisatsioonidega koostöös, et rajada mälestuskivi Vabadussõja kangelasele kolonel Aleksander Seiman’ile.

Margus oli... märkimisväärne inimene. Mitte ainult seetõttu, et just teda iseloomustasid sõnad hea, lahke, isetu ja positiivne. Vaid ka seetõttu, et needsamad omadused suutis ta kaasa võtta töösse, riigikaitsesse kui ka oma kirge – motokrossi.

Me teame, et ükski lahkumine pole õiglane ega jäta aega harjumiseks. Nii see käib, midagi pole teha. Hea sõbra lahkumine on eriti valus. Mälus ja mälestustes käime ikka koos edasi, sest see, mis ei kao, jääb kindlasti alles – kõiksus, sõprus ning lahkelt teistega jagatud vägevad hetked.

Oli au Sinuga olla, me hea sõber!