Hoides koos liitlastega Vaba Eestit 

In Memoriam leitnant (r) Mart Nutt 21.03.62 - 02.06.19

Meie seast on lahkunud esimeste vabatahtlike reservohvitseride kursuste vilistlane, EROK tegevliige ja hea kaasvõitleja leitnant Mart Nutt. Avaldame riigikaitse reservjuhtide poolt kaastunnet lähedastele.
Meie viimane kohtumine õppekogunemisel oli suurõppusel SIIL 2018 ja Mardi selge maailmavaade jääb alati kõigile oma riiki väärtuseks pidavatele kaasteelistele eeskujuks.
https://www.youtube.com/watch?v=RBMQ5hs8QaI&t=30s 

Mart Nutt sündis 21. märtsil 1962. aastal Tallinnas. Ta lõpetas 1980. aastal Tallinna Nõmme Gümnaasiumi (endine 10. Keskkool). Edasine haridustee viis teda Tartu Ülikooli ajalugu õppima, kus pärast lõpetamist jätkas aastatel 1985–1988 etnograafiaaspirantuuris. Mart Nutt omandas filosoofiadoktorikraadi rahvusvahelistes suhetes ja Euroopa uuringutes Tallinna Tehnikaülikoolis 2011. aastal.

Mart Nutt töötas aastatel 1988–1991 Eesti Vabaõhumuuseumi teadusdirektorina, aastatel 1990–1992 oli ta Välisministeeriumi büroo- ja osakonnajuhataja. Ta on olnud ka Jaan Tõnissoni Instituudi, Inimõiguste Instituudi, Eesti Humanitaarinstituudi, Sisekaitseakadeemia ja Raadio Vaba Euroopa lepinguline töötaja.

Mart Nutt on alates Eesti taasiseseisvumisest kuulunud kõikidesse Riigikogu koosseisudesse. Teda on korduvalt valitud ka Tallinna Linnavolikogu liikmeks. Mart Nutt oli Isamaa fraktsiooni liige ning töötas käesolevas koosseisus põhiseaduskomisjonis ja korruptsioonivastases erikomisjonis.

Panuse eest Eesti rahvusriigi arengusse, demokraatiasse ja Eesti julgeolekusse on presidendid tunnustanud teda riigivapi V klassi teenetemärgiga 2001. aastal ja riigivapi II klassi teenetemärgiga 2018. aastal.

Mart Nutt oli konservatiiv selle sõna parimas tähenduses. Ta toetas läbimõeldud ja järjepidevat poliitikat ning oli kümnete aastate jooksul üks juhtivaid esindusdemokraatia toetajaid. Ta uskus inimeste vabadusse. Nutt panustas Inimõiguste Instituudi ja rahvusvaheliste organisatsioonide kaudu inimõiguste edendamisse ka rahvusvahelisel tasandil.

Mart Nutt oli 1989. aastal üks sõltumatu noorteühenduse Res Publica asutajatest, mida võib pidada Eesti esimeseks parempoolseks mõttekojaks. 1990. aastal asutas ta koos mõttekaaslastega Vabariiklaste Koonderakonna, mis koos teiste paremerakondadega ühines valimisliiduks Isamaa. Mart Nutt oli erakonna Isamaa liige selle asutamisest alates.

Mart Nutt oli taasiseseisvunud Eesti parlamentaarse demokraatia üks alusepanijatest ja osales paljude seaduste väljatöötamises.

Allikas: Riigikogu interneti kodulehekülg