Hoides koos liitlastega Vaba Eestit 

Kokkuvõte EROK Talveseminarist

Olete 31. JVP A-kompanii ülem. Teie brigaad on olnud seotud kaitselahingutega, mille käigus viimase 48h jooksul on 31. JVP osalenud kolmes vasturünnakus, et normaliseerida olukord brigaadi rindelõigus. Hetkel on kaitse taas püsima saadud ning ülejäänud pataljon on liikunud paiknemisalale ennast korrastama. Siiski on ilmnenud, et üks vastase rühma suurune allüksus on jäänud brigaadi tagala-alale ning segab marsruudi 22 kasutamist. Teie ülesanne on: Puhastada ja julgestada kõrgendike L ja P ala, et avada tee 22 tagala liikluseks.

Sellise TOM sissejuhatusega algas möödunud laupäeval EROK 2019 aasta talveseminari esimene harutus Kuperjanovi pataljoni simulatsiooniklassis. Olukord tundus seda realistlikum, et just eelmisel õhtul oli seminari peamisel teemal "Vabadussõda 100" läbi käidud meie soomusrongide lahinguteed. Eesti Sõjamuuseumi poolt antud ülevaates soomusronglaste lahingutest jäid meelde toonaste reservjuhtide mälestused ja nüüd tundus taktikaliste otsuste tegemine nende lugudega vahetult seotud.

Vahetult enne simulatsiooniklassi sisenemist olime lõpetanud õppehoone 25m sisetiirus jooksva aasta võistluste I karikaetapi püstoli USP kompleksharjutusega. Parimad laskurid olid tunnustatud, 7 jvp ajaloolise lipu annetamises osalenud EROK liikmed tänatud ja 2 jvbr ülema kol Rebo ülevaade meie kaitsevõimest Lõuna Eestis kuulatud. Õhtune Kuperjanovi ohvitseride kogu poolt koostatud viktoriin ootas veel ees ja Kubija suusarajad olid valmis Talvekarikale võistlejaid vastu võtma. Seekordne EROK Talveseminar pakkus oma tiheda päevakavaga reservjuhtidele heal tasemel ülevaadet sellest, kuidas olla väärikas juht, siis kui isamaa vajab.

Täname 2. Jalaväebrigaadi ja Eesti Sõjamuuseumi toetuse eest ning tunnustame EROK Lõuna osakonna eestvedajad eeskujuliku seminari korraldamisel. Järmisel aastal uuesti samal ajal ja samas kohas.

Pildid Võrumaa Teataja ja EROK arhiivist.