Hoides koos liitlastega Vaba Eestit 

Kutse: Heategevuslik kontsert "Laulud sõdurile" 22.06 Tartus

Heategevuslik kontsert "Laulud sõdurile" toimub tänavu Tartus.  Teenistuses langenud ja vigastada saanud kaitseväelaste laste toetuseks loodud Carolin Illenzeeri Fondi heategevuslik kontsert „Laulud sõdurile“ toimub sel aastal Tartus 22. juunil algusega kell 19.00 Tartu Jaani kirikus.
Oma panuse kaitseväelaste laste toetuseks annab paremik Eesti muusikutest – Laura, Uku Suviste, Pearu Paulus, Ariadne, Mari Jürjens, Johansonid, Helin-Mari Arder, Inga ja Stefan. Artiste saadab Eesti Kaitseväe orkester dirigendi Teet Raik juhatamisel, oma kohaloluga austab kontserti Carolin Illenzeeri Fondi patroon Vabariigi President Kersti Kaljulaid, Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem ning kaitseminister Jüri Luik.

Sel aastal juba kaheksandat korda toimuvast kontserdist teeb ETV otseülekande 22. juunil kell 19.00 ning kordussaate 23. juunil peale Võidupüha paraadi kell 12.10.

Kontserdiga kogutud annetustega toetab Carolin Illenzeeri Fond raskelt vigastatud või teenistuses langenud kaitseväelaste laste haridusteed ning huvitegevust. “Nagu Kaitsevägi tervikuna ei suuda toimida ilma ühiskonna toeta, vajavad ka Kaitseväe veteranid ja nende lähedased mitte ainult riigi, vaid meie kõigi, kogu ühiskonna tuge. Seetõttu on ka meie poolt Carolin Illenzeeri Fondi tehtud annetuste tähendus laiem kui vaid pelgalt rahaline tugi. See näitab, et me hoolime, mäletame ja täname oma võitlejaid,“ märkis fondi patroon president Kaljulaid.

Carolin Illenzeeri Fond kutsub inimesi üles ulatama abikäe külastades 22. juunil korraldatavat heaegevusliku kontserti või helistades fondi annetustelefonidele. Kaheksa tegevusaasta jooksul on pered tänu fondi toetustele saanud tuge oma laste ülikooli saatmisel, hobidega tegelemisel ning kooliaasta alguse puhul.

Fond on saanud oma nime 2004. aastal välismissioonil Iraagis langenud vanemveebel Arre Illenzeeri türtre Carolini järgi. Toona hakkasid veebel Illenzeeri kaitseväelastest sõbrad perekonda toetama ning kuna välismissiooonid jätkusid ja kurbi teateid tuli veel, siis loodi Carolin Illenzeeri Fond aitamaks sarnasesse olukorda sattunud peresid.

Fond toetab enda nimistus olevaid lapsi 300 eurose koolikoti toetusega, lisaks panustab laste huviharidusse – olgu selleks siis ratsutamine, jalgpall, muusika või kunst. Osad lapsed on juba suureks sirgunud ja seetõttu annab fond välja ka ülikooli stipendiume. Nii ongi heaks tavaks korraldada heategevuslik kontsert, kus kõikide heade inimeste abiga aidata neid lapsi, kes soovivad õppida, end täiendada või harrastada mõnda hobi.