Hoides koos liitlastega Vaba Eestit 

KVÜÕA muuseumi kogu täienes kahe tseremoniaalmõõga võrra

KVÜÕA muuseumi kogu täienes, mistõttu võib alates tänasest muuseumi püsiekspositsioonis näha Eesti Kaitseväe mereväeohvitseri tseremoniaalmõõka ja lennuväeohvitseri vestut.

Varasemalt on muuseumi ekspositsioonis Eesti KV maaväe ajaloolised tseremoniaalmõõgad kui ka 2006. aastal KVÜÕA ülemale annetatud ajaloolise näidise järgi valmistatud maaväe tseremoniaalmõõk nr 0004.

Muuseumi juhataja Kristjan Bachmani sõnul on väga oluline, et muuseumis oleks esindatud kõik Eesti väeliigid ning tseremoniaalmõõkadel on siinkohal kindlasti üks esinduslik koht. Muuseumile deponeeritud mõõk ja vestu on valmistatud käsitööna Saksamaal Solingenis, mõõkade valmistamisele spetsialiseerunud vanas ja väärikas perefirmas W.K.C. Stahl- und Metallwarenfabrik (asutatud 1573. aastal). Samas piirkonnas valmisid ka kõik enne II maailmasõda Eesti Kaitseväes kasutusel olnud mõõgad.

Eesti mereväeohvitseri tseremoniaalmõõga ja lennuväeohvitseri vestu deponeeris muuseumile Eesti Reservohvitseride Kogu. Museaalid anti pidulikult üle EROKi talveseminaril Võrus 25.01.19. EROK juhatuse esimehe major Andre Lillelehe sõnul süvendab ja tugevdab see samm veelgi Eesti reservjuhte ühendava EROKi ja KVÜÕA senist väga head koostööd.

Mereväeohvitseri tseremoniaalmõõk on valmistatud ajaloolise mõõga koopiana ning võeti uuesti kasutusele 2006. aastal.

Lennuväe vestu kavandati küll juba 1937. aastal, kuid pole teada, kas neid ka reaalselt kanda jõuti. Muuseumis eksponeeritud vestu on valmistatud ajalooliste jooniste järgi ning on Eesti Kaitseväes kasutuses alates 2012. aastast.

Kõik huvilised on KVÜÕA muuseumi oodatud uute eksponaatidega tutvuma.