Hoides koos liitlastega Vaba Eestit 

MTÜ Eesti Kaitseväe Veteranid otsib psühholoogilise toe vabatahtlike

MTÜ Eesti Kaitseväe Veteranid on toetamas põgenikke läbi psühholoogilise esmaabi sel ajal, kui ollakse teel Eestisse. Otsitakse vabatahtlike kellel on aega ja tahet kaasa lüüa.

Kaitseväe ja Kaitseliidu veterane koondava MTÜ koordineerimisel liituvad eeskätt reservväelastest psühholoogid, kaplanid ja sotsiaaltöötajad, aga ka programmi „Sõbra käsi“ raames koolitatud veteranid MTÜ Eesti Pagulasabi initsiatiiviga, mille käigus mehitatakse sõjapõgenikele Poola-Ukraina ja Slovakkia-Ukraina piiridele järele saadetud bussid tugiisikutega. Meie tugiisikud toetavad põgenikke nende Eestisse sõitmise ajal eelkõige psühholoogilise toe ja nõustamisega, kuid ka jooksvate logistiliste probleemide lahendamisel. Erinevate praktiliste abivahenditega toetab operatiivselt ka Riigikaitse Edendamise SA.

Kui tunned, et sul on vaba aega ja tahet ka kaasa lüüa ning sul on:

  • väga hea vene keele oskus(väga vajalik);
  • väga hea pingetaluvus ebaselges ja kiiresti muutuvas olukorras;
  • väga hea organiseerimise oskus;
  • hea empaatiavõime;
  • psühholoogilise nõustamise kogemus (soovitatav);
  • kasuks on ka meeskonna juhtimise kogemus.

 

Esialgu kaardistatakse vabatahtliku valmisolekut tugiisik-koordinaatorina põgenikke transportivaid busse mehitada, sest mitte keegi ei tea hetkel, kui suureks põgenike vood tegelikult paisuda võivad ja kui palju busse järgneva 1-2 kuu jooksul on vaja mehitada. Kui oled huvitatud anna kas ja millistel aegadel oled valmis kaasa lööma.

Kindlasti tasub arvesse võtta, et üks edasi-tagasi reis võib aega võtta orienteeruvalt 3-4 päeva, kuid see võib asjaolude muutudes ka pikemaks venida. Reaalselt kaasa minejatega sõlmitakse igakordselt käsundusleping ning enne minekut tehakse ka psühholoogilise nõustamise briifi valdkonna spetsialistide poolt.

Oma võimalustest ja valmisolekust anda palun teada: Kadri Soots 51937119,   kadri.soots@mil.ee.

Teie panuse eest tänades!

 MTÜ Eesti Kaitseväe Veteranid juhatus