Hoides koos liitlastega Vaba Eestit 

NISC 2018

EROK Lääne osakonna Pärnu piirkonna laskurid kpt Miil, ltn Künnap ja n-ltn Liin esindasid Eesti reservjuhte oktoobrikuu keskel Harskampi keskuses toimunud Hollandi reservohvitseride kogu rahvusvahelisel laskevõistlusel. 

Kui meie septembrikuine laskevõistlus tähistab järgmisel aastal XX juubelit, siis NISC on toimunud järjepidevalt juba 26. korda.


Kokku osales 54 kolme liikmelist mees-/naiskonda 12 riigist. Kõige eksootilisem osaleja oli LAV, kuid tuleb meeles pidada, et Lõuna Aafrika Vabariigi delegatsioonid on väga aktiivsed Euroopas toimuvatel reservohvitseride kogunemistel osalejad.

Võistluste raames lasti 25m distantsilt 4 erinevat harjutust püstolitest Clock 17 ja Walter P99Q ning lisaks distantsidelt 100 kuni 300m Colt 7 ja Colt 8 automaatsidest kokku 6 harjutust.

Logistiliselt oli võistlus hästi korraldatud ja üldiselt sujus suuemete viperusteta. Sooja oli laskepäeval kuni +25 kraadi ja see andis oma sisendi võistlejate rõõmsale meelele.

Meie võistlejate kohtadeks kujunesid: :
1. Walter P99 arvestuses 5. koht
2. Clock 17 arvestuses 5. koht
3. Colt 7 arvestuses 35. koht
4. Colt 8 arvestuses 16. koht
5. Üldarvestuses 54 võistkonna seas väärikas 12. koht.

5,56mm kaliibri praktika puudumine pärast Galil AR reservistide käest kokku korjamist annab küll tunda aga püstolis paneme oma paremuse reeglina maksma.

Hollandi poolsed korraldajad olid meid nähes väga positiivselt meelestatud ja kutsusid EROK võistkonda kindlasti ka kindlasti järgmine aasta osalema. Samuti lubati igal juhul tulla osalema EROK XX rahvusvahelisel laskevõistlusel KVJ auhindadele 2019 septembris Võrumaal.

Kohtumiseni järgmisetel laskeharjutustel.