Hoides koos liitlastega Vaba Eestit 

Pärnu suveseminaril räägiti reservohvitseride rollist laiemalt

Pärnus kogunes Eesti reservohvitseride kogu iga-aastasele kahepäevasele suveseminarile, võisteldi laskmises ja käidi ringsõidul Pärnu lahel.


“Meile on Pärnu eriline koht, sest suveseminar on algusest peale toimunud siin,” ütles Eesti reservohvitseride kogu esimees major Andre Lilleleht kolmapäeva õhtul Pärnu jahtklubis. Peale reservohvitseride kogu liikmete olid kohal Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi ja Pärnu linnapea, reservohvitserist kapten Romek Kosenkranius.

“Eesti on jätkuvalt vaba tänu sellele, et teeme oma tööd hästi,” ütles linnapea viidates reservohvitseride panusele nii riigikaitses kui ka Eesti igapäevaelus.

Reservohvitseride rollile viitas pikas ja põhjalikus sõnavõtus ka brigaadikindral Ühtegi. Tema sõnul saavad Kaitseliidu liikmed pakkuda riigile tuge palju rohkem kui ainult sõjalises riigikaitses ja tõi hulga näiteid, kuidas kaitseliitlased kevadel viiruspuhangu ajal toetasid politseid, haiglaid ja hooldekodusid. “Kaitseliit areneb ning vajab pädevaid ja elukogenud juhte. Kõigi teie panustamine on ääretult oluline,” rääkis Ühtegi.

Seminari võõrustasid reservohvitseride kogu Lääne osakonna esimees major Mehis Born ning Pärnu jahtklubi kommodoor ja reservohvitser Väino Hallikmägi.

Kolmapäeval korraldasid reservohvitserid Rahnoja lasketiirus võistluse ja pärastlõunal sõideti kaasa jahtklubi ringsõidul Pärnu lahel.

Neljapäeva hommik algas kombekohaselt mälestushetkega Reinhold Hooki VR II/3 haual Vana-Pärnu kalmistul. Keskpäeval osaleti Toris Eesti sõjameeste mälestuskirikus toimunud tänujumalateenistusel, asetati pärjad Püha Jüri ratsamonumendi jalamile ning söödi sõdurisuppi.

Eesti reservohvitseride kogu koondab üle 400 reservohvitseri ja -allohvitseri. Kogu eesmärgid on võtta osa riigikaitse korraldamisest, kasvatada rahva kaitsetahet ja ühendada Eesti reservohvitsere.

Pildid: Jüri Vlassov II ja Lembit Miil