Hoides koos liitlastega Vaba Eestit 

Reservohvitserid kinkisid Pärnu keskraamatukogule Soome ajalooraamatu

EROK Lääne osakonna esindus andis Soome Vabariigi 103. iseseisvuspäeva tähistamise raames Pärnu keskraamatukogule kingitusena üle Soome reservohvitseride kooli juubeliraamatu „RUK 100“.

„Koostöö Soome reservohvitseridega on meile lähedane ja seetõttu polnud küsimust, et me juubeliraamatu väljaandmist omapoolse soetusega ei toeta. Üksikisiku jaoks oli raamatu hind päris kopsakas. Nii sai sellest üks ühistegemise projekt.“ rääkis Lääne osakonna esimees major Mehis Born.

Raamat soetati EROK Lääne osakonna Pärnu piirkonna liikmetelt laekunud annetuste toel. Väljaanne on nummerdatud ja varustatud kinkimist kinnitava lisalehega.

„Leidsime, et raamat ei saa kellegi kodus olla, vaid peab olema laiemalt ligipääsetav. Erinevate kohtade valikus jäi sõelale Pärnu keskraamatukogu. Nüüd on kõikidel sõjaajaloo või Eesti ja Soome suhete huvilistel võimalik raamatut uurida.“

Käesoleval aastal ilmunud mahukas koguteos annab tekstis ja pildis katva ülevaate Soome reservohvitseride koolitusest viimase saja aasta jooksul.

Soome reservohvitseride kool on andnud olulise panuse Eesti oma reservohvitseride väljaõppe loomisel. Lahingukooli esimese reservohvitseride baaskursuse 1997. a käivitasid just need kaitseväelased, kes läbisid esimeste eestlastena pärast taasiseseisvumist Soomes reservohvitseride kursusedPildid: Karri Kaas